Czym się różni Masaż Relaksacyjny od Masażu Leczniczego? 

 

masaż relaksacyjny czy leczniczy

Masaż klasyczny, relaksacyjny i sportowy - na czym polega różnica?

Popularność masażu rośnie z każdym dniem - coraz więcej osób powierza swoje problemy zdrowotne w ręce masażystów.  Wiele osób przed pójściem na masaż zastanawia się co wybrać, jakiego rodzaju masażu potrzebują.  Zwykle więdzę o masażu i wizerunek  masażysty czerpiemy z filmów, seriali, książek i programów telewizyjnych. O masażu czasem opowiadają krewni i znajomi, którzy wcześniej odwiedzali masażystów.


  Słowo „masaż” wielu od razu kojarzy się z  masażem klasycznym, który charakteryzuje się długimi, ślizgającymi ruchami, lub masażem sportowym, który służy rozgrzaniu i przygotowaniu mięśni do poważnego obciążenia lub regeneracji po nim.


 Oczywiście wszystkie te pomysły są słuszne, ale masaż nie ogranicza się do tego - ma wiele odmian, ponad sto różnych technik i rodzajów. 


 Masaż relaksacyjny


 Masaż relaksacyjny można wykonywać w różnych stylach i technikach.  Najczęściej współczesny masaż relaksacyjny to przeplatanie się masaży zachodnich i wschodnich.


 Masażysta może stosować różne techniki - zarówno pociągnięcia długie i ślizgające , jak i ugniatanie, delikatne oklepywanie, lub   rozciąganie.  Jednak główny cel takiego masażu jest jeden - rozluźnienie i rozładowanie napięcia nerwowego.  Masaż relaksacyjny trwa zwykle od godziny do dwóch godzin.


 Masaż klasyczny (medyczny)


 W masażu klasycznym można również stosować techniki wschodnie i zachodnie, ale czas trwania sesji i jej zadania wcale nie pokrywają się z masażem relaksacyjnym.  Głównym celem tego typu masażu jest pomoc osobie w procesie powrotu do zdrowia po kontuzji, rehabilitacja po operacji, leczenie chorób lub poprawa stanu zdrowia.


 W niektórych przypadkach, na przykład przy skręceniach w stawie i naderwaniu mięśni, lekarz prowadzący przepisuje masaż w celu przyspieszenia powrotu do zdrowia.  Posiadam  szeroki zakres wiedzy medycznej i doświadczenie profesjonalne, które pozwalają mi opracować skuteczną strategię leczenia uwzględniając specyfikę problemu, historię choroby pacjenta, wskazania i przeciwwskazania.  Sesje masażu leczniczego mogą mieć różny czas trwania: 20, 30, 45, 60 minut.


 Masaż sportowy


 Najczęściej masaż sportowy wykonywany jest przez profesjonalnych sportowców, ale przy zwykłych biegaczach czy sportach „żelaznych” może się przydać.  Techniki masażu sportowego pomagają rozgrzać lub rozluźnić mięśnie, przyspieszyć regenerację tkanki po kontuzji, zwiększyć ruchomość stawów i wzmocnić więzadła.  Masażyści wykonujący ten rodzaj masażu najczęściej stosują techniki zachodnie, w tym niektóre techniki fizjoterapeutyczne.  Sesje masażu sportowego są również inne - od 30 do 90 minut.


 Koniecznie zadawaj mi pytania, przekażę Ci wszystkie niezbędne informacje o twoim zdrowiu, bez wachania skarż się na ewentualne dolegliwości, zaburzenia, zmiany - pomogę w ramach moich kompetencji! Dysponuję szerokim spektrum technik, dobiorę dla Ciebie odpowiedni rodzaj masażu, a co za tym idzie najskuteczniejszą strategię leczenia.


 Życzę zdrowia !