Jak przygotować się do wizyty?


pierwsza wizyta u fizjoterapeutyJeżeli nigdy wcześniej nie korzystałeś z usług fizjoterapeuty to nic dziwnego, że nie wiesz jak się do niej przygotować. Dla osób, które mają ten „pierwszy raz” przed sobą przygotowałam kilka praktycznych wskazówek!

 

Zanim przyjdziesz do gabinetu …
Warto przygotować i zabrać ze sobą posiadaną dokumentację medyczną – w szczególności wyniki badań obrazowych tj. RTG, USG, MRI. To ułatwi mi diagnostykę i planowanie terapii. Jeżeli nie posiadasz badań obrazowych, nie ma konieczności byś robił je przed pierwszą wizytą.
Załóż wygodny strój, najlepiej sportowy, który umożliwi Ci swobodne ruchy oraz łatwy dostęp do części ciała poddawanej terapii. Na miejscu posiadam parawan, za którym będziesz mógł się spokojnie przebrać. 

 

W gabinecie …
Pierwsza wizyta składa się z dwóch etapów:

I Wywiad

Wywiad to nic innego jak rozmowa na temat Twoich dolegliwości, historii choroby – kiedy pojawiły się objawy, jak długo się utrzymywały oraz jaki był dotychczasowy przebieg leczenia. Na podstawie tego, terapeuta wyciągnie wstępne przypuszczenia, jaki mógł być powód Twojego problemu. Dlatego pamiętaj, że rozmowa ta wymaga od Ciebie pełnej szczerości, jak również zaufania w stosunku do mne. Naprawdę wiele rzeczy, które dla pacjenta nie mają żadnego znaczenia, dla terapeuty mogą okazać się kluczowe!

II Badanie

Drugi etap – badanie – opiera się na badaniu czynnościowym Twojego narządu ruchu. Sprawdzę ruchomość Twoich stawów, zbadam dolegliwości bólowe danych okolic, przeanalizuję przyczyny pojawiających się ograniczeń.

 

Po wstępnej ocenie przejdziemy do omówienia technik terapeutycznych (terapia tkanek miękkich, terapia manualna, masaż, ćwiczenia do samodzielnego wykonywania w domu itp.). Na koniec terapeuta ustala wstępny plan terapii oraz czas potrzebny do rozwiązania problemu.

 


Jeżeli masz pytania dotyczące terapii…

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat pracy terapeuty…

Chcesz pozbyć się dolegliwości bólowych, dyskomfortu, czy poprawić stan swojego zdrowia….

Nie wahaj się napisać do mnie.


Z przyjemnością odpowiem na Twój telefon, e-mail bądź komentarz na moim facebooku.

Poza tym, że pomagam swoim pacjentom odzyskać pełną sprawność i przyjemność z życia, dbam także o edukację osób korzystających z moich usług.