Akupunktura 

 

Czym jest akupunktura? Na czym polega nakłuwanie ciała igłami akupunkturowymi? Co to są punkty akupunkturowe? Zagadnienia te wyjaśnia w poniższym krótkim filmie dr Marzena Paraskovich - specjalista neurolog:

 

 

AkupunkturaAkupunktura jest metodą polegającą na nakłuwaniu w celach leczniczych ściśle określonych miejsc położonych na ciele człowieka i nazywanych punktami akupunktury. Metoda ta powstała w Chinach, kilka tysięcy lat temu i jest z powodzeniem stosowana do dziś. Jest metodą naturalną opartą na wykorzystywaniu (jako czynnika leczącego) mobilizacji sił witalnych organizmu w walce z chorobą jego zdolności do samoregulacji i samoregeneracji.
Akupunktura - nakłuwanie igłami punktów akupunktury

Receptura punktów i technika nakłuwania muszą być dobierane indywidualnie dla każdego chorego nie tylko w zależności od jego choroby ale również z uwzględnieniem jego konstytucji psychosomatycznej i aktualnej kondycji psychofizycznej, itp. Dużym atutem akupunktury jest to, że działa ona bez pomocy leków, może być  skuteczna tam, gdzie inne metody zawodzą. Dodatkowo jest bezpieczna i tania.